Girişimci İş Adamları Vakfı

Girişimci Doğulmaz, Girişimci Olunur

Yapmak ve fark atmak için önce davranmak ve öne çıkmak gerekir. Günümüz dünyası teorisyenlerin, tavsiyecilerin, sürekli yakınanların değil, pratik haraket edenlerin, kısaca yapanların dünyasıdır. Bilginin ve uygulamanın kolayca ulaşılır olduğu günümüz dünyasında yapmanın önündeki engeller dışımızda değil bizzat kendi içimizdedir. Bu durumun çözümü, girişimci doğmadığımızı bildiğimiz kadar, aslında girişimci olabileceğimizi bilmemizde yatmaktadır.

Çok büyük yatırımlara girmeden, özellikle İnternet teknolojilerinin sunduğu nimetlerle kısa zamanda kurulan firmaların, ülkeler mesabesinde nasıl bir güce sahip olduğuna hep beraber şahit olmaktayız. "Farklı düşünmek", sermaye, bilgi birikimi ve bir konuda uzman olmaktan daha önemli bir hal almış bulunmaktadır.

Girişimci İşadamları Vakfı olarak, ülkemiz ve coğrafyamızın bize yüklediği sorumlulukları yerine getirebilmek ve daha müreffeh günlere ulaşmak için mütevelli heyeti üyelerimiz ve gönüldaşlarımızla birlikte çalışıyoruz.

Amacımızı yerine getirebilmek için sürekli motive ve üretir durumda olmamız gerektiğinin farkındayız. GİV olarak geleceği planlarken, elimizde var olan değerler, sermaye, zaman, bilgi, birikim ve azmi daha verimli kullanmak ve paylaşmak arzusundayız.

İnsanımız iş dünyasının gerçekleri ile ancak 80’lerin sonlarına doğru tanışabildi. 2010’lu yıllara gelindiğinde dünya çapında yaşanan ekonomik buhrana rağmen iş başında olan irade sayesinde ülkemiz, dünyanın en hızlı büyüyen iki ülkesinden birisi olmuştur. Girişimciler olarak bizlerin görevi, bize açılan bu yollar aracılığıyla ülkemize faydalı olacak, daha çok kazandıracak, istihdam sağlayacacak ve ülkemizi bölgemizde ve dünyada daha ön saflara çıkarabilecek projeler, işler yapmaktır. Her ne kadar bizler ülke olarak dünya ölçeğine yakın standartlara sahip olsak da 1,5 milyar insan standartların çok altında, açlık ve sefalet içinde yaşamaktadır. Bu durum bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Kendi kendimize yeter hale gelince durmak lüksümüz yok; daha fazla çalışmak ve yola devam etmek zorundayız.

Girişimci İşadamları Vakfı olarak elimizdekilerin paylaşıldıkça bereketleneceğinden yola çıkarak bilgi, birikim, cesaret ve azmimizi paylaşmak istiyoruz. Bu amaçla girişimci doğmadığını düşünenlerin de çok iyi birer girişimci olabilmesi için var gücümüzle çalışmak azmindeyiz. Girişimci olanların ise daha bilgili, bilinçli ve donanımlı bir duruma gelmesi için çalışmaktayız.

İşletmesini büyütmek, ülke ve dünya ölçeğinde birer işletme yapmak isteyenlerin bizi gerek programlarımız ve eğitim seminerlerimizde, gerekse yurt içi ve yurt dışı iş seyahatlerimizde izlemelerini, dolayısıyla GİV’e üye olmalarını tavsiye ediyor, milletimize ve tüm insanlığa Allah(cc)’tan sağlık, huzur ve bereket diliyorum.

Mehmet Koç
Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı