page-cover

GİV KAYNAŞMA PROGRAMI (AFYONKARAHİSAR)

Haber 08.03.2021

 

Girişimci İş Adamları Vakfı Konya Şubesi’nin organize ettiği, GİV yönetim ve üyelerinden oluşan dört günlük “Kaynaşma Programı” Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.

04-07 Mart 2021 tarihleri arasındaki dört günlük program GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan, GİV Gebze Şube Başkanı Yavuz Kuş, İcra Heyeti, komisyon başkanları ve bazı üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

Programın ikinci gününde (05 Mart 2021) düzenlenen toplantı, dört günlük “Kaynaşma Programı”nın önemli bölümünü teşkil etti. Moderatörlüğünü GİV Konya Şube Müdürü Zekeriya Büyükyangöz’ün yaptığı ve GİV Konya Başkanı Fatih Ceylan’ın açış konuşması ile başlayan toplantı; gerek yönetim gerekse üyelerden oluşan katılımcıların kendini tanıtması ile devam etti.

GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan; başta GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, GİV Gebze Şube Başkanı Yavuz Kuş ve diğer katılımcılara davetlerini kabul edip programa katıldıkları için teşekkür ederek başladığı konuşmasında Konya’da gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı. 28-29 Mayıs 2021 tarihlerinde Konya Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenecek olan “Türkiye Girişimcilik Zirvesi ve Sergisi” ve “8. GİV Girişimcilik Ödülleri” programının bu yıl Konya’da gerçekleşecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yurtdışından gelen yaklaşık 4600 öğrenciyi 4 yıllık eğitim sürelerince girişimcilik konusunda eğittiklerini, yeni girişimcilerin yetişmesi için büyük gayret sarf ettiklerini örnekleriyle ifade etti. GİV Gebze Şube Başkanı Yavuz Kuş, Girişimci İşadamları Vakfı Gebze şubesi olarak son yıllarda Gebze’de gerçekleştirdikleri “Ahilik Buluşmaları” ve “GİV Girişimcilik Buluşmaları” programlarını ve diğer vakıf şube faaliyetlerini detaylı olarak anlattıktan sonra sözü GİV Genel Başkanı Mehmet Koç’a bıraktı.

“Bankacılık sistemi girişimciliği daha fazla desteklemeli”

GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, konuşmasında sahip olduğumuz manevi değerlerin gelişmiş dünya ülkelerinin sahip olduğu maddi zenginliklerden çok daha önemli olduğuna vurgu yaparak Allah rızası için çalışmanın, insanlığa hizmet etmenin önemine değindi. “Bir müslüman sadece dünya için çalışmamalı, hayır hasenat için de çalışmalı. Okul yapmak, 10 tane öğrenciye burs vermek kolaydır. Fakat bir genci alıp yetiştirmek, bu ülkeye kazandırmak daha zordur” dedi.

 Girişimci İşadamları (GİV) Vakfı Başkanı olarak genel merkezin (İstanbul) faaliyetlerini anlatan Koç, GİV’in bugün geldiği noktanın etkinliğini ve saygınlığını dile getirdi. KOSGEB ve TÜGVA ile imzalan işbirliği anlaşmalarına, kurulum aşamalarındaki Tekmer ve Teknokent projelerine de değinen Koç, girişimci sermayesi yatırım fonu (GSYF) ve girişimcilerin yetişmesine destek olacak girişimcilik okulları kurmanın önemini vurguladı. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 8’ncisi gerçekleşecek olan ve Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde gerçekleştirilecek olan “GİV Girişimcilik Ödülleri” ve “Türkiye Girişimcilik Zirvesi ve Sergisi” programının ülkemiz girişimciliğine sunacağı katkıyı detaylarıyla anlattı.  GİV’in genç girişimciler başta olmak üzere ülkemiz girişimciliğine verdiği destekleri ve bu desteklerin ülke çapındaki etkisini de anlatan Mehmet Koç, katılımcılardan gelen sorulara verdi. Organize ettikleri program ve gayretleri için GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan ve GİV Konya ekibine ayrıca GİV Gebze Şubesi ve diğer katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Hatıra fotoğraf çekimi sonrası program sona erdi.